Kronik Böbrek Yetmezliği
Hemodiyaliz
Periton Diyalizi
Ev Diyalizi
Tatil Diyalizi
Böbrek Nakli
Fistül Bakımı
Hemodiyalizde Kramplar
Hemodiyalizde Beslenme
Hemodiyalizde Su Dengesi ve Tuz
Psikolojik Destek
Hasta Hakları
Sosyal Haklar

TÜRKMED KARTAL DİYALİZ MERKEZİMİZ'de Diyalize Girmekte Olan Sn. ABDULLAH TOPAL Medikal Park Hastanesi Transplantasyon Bölümünde BÖBREK NAKLİ Olmuştur. TÜRKMED Ailesi Olarak Kendisine Geçmiş Olsun Dileklerimizi Sunarız.
TÜRKMED - TUZLA DİYALİZ MERKEZİMİZ'de Diyalize Girmekte Olan Sn. ZELİHA ŞENEL Medikal Park Hastanesi Transplantasyon Bölümünde BÖBREK NAKLİ Olmuştur. TÜRKMED Ailesi Olarak Kendisine Geçmiş Olsun Dileklerimizi Sunarız.
TÜRKMED - SULTANBEYLİ DİYALİZ MERKEZİMİZ'de Diyalize Girmekte Olan Sn. KURBAN YILDIRIM Medikal Park Hastanesi Transplantasyon Bölümünde BÖBREK NAKLİ Olmuştur. TÜRKMED Ailesi Olarak Kendisine Geçmiş Olsun Dileklerimizi Sunarız.
TÜRKMED - SULTANBEYLİ DİYALİZ MERKEZİMİZ'de Diyalize Girmekte Olan Sn. HALİL ELKOVAN Medikana Hastanesi Transplantasyon Bölümünde BÖBREK NAKLİ Olmuştur. TÜRKMED Ailesi Olarak Kendisine Geçmiş Olsun Dileklerimizi Sunarız.
TÜRKMED KARTAL DİYALİZ MERKEZİMİZ'de Diyalize Girmekte Olan Sn. HACER MADEN Memorial Hastanesi Transplantasyon Bölümünde BÖBREK NAKLİ Olmuştur. TÜRKMED Ailesi Olarak Kendisine Geçmiş Olsun Dileklerimizi Sunarız.
TÜRKMED - SULTANBEYLİ DİYALİZ MERKEZİMİZ'de Diyalize Girmekte Olan Sn. SEBAHATTİN ŞAHİN Kartal Eğitim Araştırma Hastanesi Transplantasyon Bölümünde BÖBREK NAKLİ Olmuştur. TÜRKMED Ailesi Olarak Kendisine Geçmiş Olsun Dileklerimizi Sunarız.
TÜRKMED SULTANBEYLİ DİYALİZ MERKEZİMİZ'de Diyalize Girmekte Olan Sn. HALİM KILAVUZOĞLU Memorial Hastanesi Transplantasyon Bölümünde BÖBREK NAKLİ Olmuştur. TÜRKMED Ailesi Olarak Kendisine Geçmiş Olsun Dileklerimizi Sunarız.
TÜRKMED - TUZLA DİYALİZ MERKEZİMİZ'de Diyalize Girmekte Olan Sn. BORA AKGÜN SARAÇ Medikal Park Göztepe'de Transplantasyon Bölümünde BÖBREK NAKLİ Olmuştur. TÜRKMED Ailesi Olarak Kendisine Geçmiş Olsun Dileklerimizi Sunarız.
TÜRKMED KARTAL DİYALİZ MERKEZİMİZ'de Diyalize Girmekte Olan Sn. MERAL GEMEŞGE Acıbadem Hastanesi Transplantasyon Bölümünde BÖBREK NAKLİ Olmuştur. TÜRKMED Ailesi Olarak Kendisine Geçmiş Olsun Dileklerimizi Sunarız.
HAC FARİZESİNİ TAMAMLAYAN DİYALİZ HASTAMIZ YURDA DÖNDÜ...Kutsal Topraklara Dini Vazifesini Yerine Getirmek İçin Giden Hastamız NURİYE ARSLAN; Mekke ve Medine'de Diyalize Girerek Hac Görevini Tamamladı. Yurda Dönen Hastamız Kendisini Bekleyen Sultanbeyli Diyaliz Merkezi Çalışanlarımız ve Hastalarımız ile Hasret Giderdi.
TÜRKMED KARTAL DİYALİZ MERKEZİMİZ'de Diyalize Girmekte Olan Sn. İSMET ALBAYRAK Kartal Eğitim Araştırma Hastanesi Transplantasyon Bölümünde BÖBREK NAKLİ Olmuştur. TÜRKMED Ailesi Olarak Kendisine Geçmiş Olsun Dileklerimizi Sunarız.
TÜRKMED KARTAL DİYALİZ MERKEZİMİZ'de Diyalize Girmekte Olan Sn. ARİFE EROĞLU Kartal Eğitim Araştırma Hastanesi Transplantasyon Bölümünde BÖBREK NAKLİ Olmuştur. TÜRKMED Ailesi Olarak Kendisine Geçmiş Olsun Dileklerimizi Sunarız.
TÜRKMED KARTAL DİYALİZ MERKEZİMİZ'de Diyalize Girmekte Olan Sn. VELİ KESKİN Haydarpaşa Numune Hastanesi Transplantasyon Bölümünde BÖBREK NAKLİ Olmuştur. TÜRKMED Ailesi Olarak Kendisine Geçmiş Olsun Dileklerimizi Sunarız.
TÜRKMED KARTAL DİYALİZ MERKEZİMİZ'de Diyalize Girmekte Olan Sn. GÜLLÜ KAPUCU Kartal Eğitim ve Araştırma Hastanesi Transplantasyon Bölümünde BÖBREK NAKLİ Olmuştur. TÜRKMED Ailesi Olarak Kendisine Geçmiş Olsun Dileklerimizi Sunarız.
TÜRKMED KARTAL DİYALİZ MERKEZİMİZ'de Diyalize Girmekte Olan Sn. GÜLTEN ATAMAN Kartal Eğitim ve Araştırma Hastanesi Transplantasyon Bölümünde BÖBREK NAKLİ Olmuştur. TÜRKMED Ailesi Olarak Kendisine Geçmiş Olsun Dileklerimizi Sunarız.
TÜRKMED KARTAL DİYALİZ MERKEZİMİZ'de Diyalize Girmekte Olan Sn. HANİFE DEMİR Yeditepe Hastanesi Transplantasyon Bölümünde BÖBREK NAKLİ Olmuştur. TÜRKMED Ailesi Olarak Kendisine Geçmiş Olsun Dileklerimizi Sunarız.
TÜRKMED - TUZLA DİYALİZ MERKEZİMİZ'de Diyalize Girmekte Olan Sn. MEHMET FATİH İNCETAHTACI Memorial Hastanesi Transplantasyon Bölümünde BÖBREK NAKLİ Olmuştur. TÜRKMED Ailesi Olarak Kendisine Geçmiş Olsun Dileklerimizi Sunarız.
TÜRKMED - TUZLA DİYALİZ MERKEZİ'mizde Diyalize Girmekte Olan Sn. BÜNYAMİN YILDIZ; Yeditepe Üni. Transplantasyon Bölümünde Kadavra Böbreğinin Doku Grubunun Kendisine Uyması Sonucu BÖBREK NAKLİ Olmuştur. TÜRKMED Ailesi Olarak Kendisine Geçmiş Olsun Dileklerimizi Sunarız.
Türkmed TUZLA DİYALİZ MERKEZİ'mizde Tedavi Görmekte Olan Sn. MEHMET BOZKURT; Gaziosmanpaşa Hastanesinde Böbrek Nakli Olmuştur. Türkmed Ailesi Olarak Kendilerine Geçmiş Olsun Dileklerimizi Sunarız.
Türkmed Diyaliz; Kartal, Sultanbeyli ve Pendik-Tuzla Merkezlerimiz; Uzman ve Deneyimli Kadrolarımızla, Konuklarımızın Yaşam Kalitelerini Arttırmak İçin Anadolu Yakasında Hizmet Sunmaya Devam Etmektedir.
Tüm Türkmed Kurumlarımız; Saf Su Dağıtım Boruları Pex Özelikli Hale Getirilmiştir. Saf Su Hatlarının Entegre Olarak Sıcak Su İle Dezenfeksiyon Yapılabilmesi İçin Tüm Altyapı Tamamlanmıştır.
Tüm Hastane karyolalarımız Muka Elektrikli Tam Otomatik Karyolalarıyla ve yataklarınız ise Nasa tarafından geliştirilmiş Viscolastik teknolojiyle üretilmiş ve terletmeyen özel kılıflı yekpare hasta yataklarıyla değiştirilmiştir.
Türkmed Diyaliz Kurumları Merkezlerimizde; Ultra Saf Su Kullanımı ve Endotoksin Takibi Yapılmaktadır.

ZİYARETÇİ TRAFİĞİ
» Aktif Ziyaretçi 3
» Bugün Gelen 398
» Toplam Ziyaretçi 368844
SAYIN ZİYARETÇİMİZ
» IP Adresiniz | 54.145.209.130
» Bu sitemizi ziyaretiniz


 
Böbrek Nakli

 

BÖBREK NAKLİ (Transplantasyon):

 

Renal Transplantasyon, böbrekleri çalışmayan hastalara uygulanan tedavi yöntemlerinden biridir.

 

İki şekilde yapılır:


1-) Kadavradan 

2-) Canlı Vericiden (Donör) : Kan grubu ve doku grupları uyan herhangi bir sağlık problemi olmayan 1. derece akrabalardan (anne, baba, kardeş) olabilir.

 

Şunu unutmamamız gerekir ki, böbrek nakli de diyaliz gibi bir tedavi yöntemidir. Dikkat edilmesi gereken diyeti, düzenli kullanılması gereken ilaçları, ihmal edilmemesi gereken sağlık kontrolleri vardır. Ayrıca; takılan böbreğin kısa veya uzun süre sonra vücut tarafından reddedilme ihtimali de göz önünde bulundurulmalıdır.

Türkmed Diyaliz Merkezleri olarak, Canlı Donör ve Kadavradan Transplantasyon Hazırlık İşlemlerini takip eden bir uzman doktor ve her merkezimizde konuyla ilgili Transplantasyon hemşiresi kadromuz vardır.

 

BÖBREK NAKLİ HAZIRLIKLARINDA İZLENEN YOL

 

Böbrek nakil hazırlıklarına başlamak isteyen hastamız, ilk olarak Sorumlu Nefroloji Uzmanımız tarafından muayene edilir. Yapılan muayenede, nakil hazırlığı için engel bir durum görülmez ise Transplantasyon hemşiresi tarafından hazırlanan formlar kendisine verilir. Eğer canlı vericiden böbrek nakli yapılacak ise, verici olan kişinin de Sorumlu Uzmanımız tarafından muayene edilmesi ve nakil için engel bir durum olmadığının onaylanması gerekmektedir.

 

HANGİ TAHLİLLER YAPILMALIDIR ?

 

İlk olarak, İ.Ü. Çapa Tıp Fakültesi Temel Bilimler Ana Bilim Tıbbi Biyoloji 0212 635 11 68 / 1831 numaralı telefondan "Doku Antijenleri" isimli test için randevu alınmalıdır. Eğer canlı verici var ise randevu alınması gereken telefon numarası 0212 635 11 68 / 2310'dur. Randevu tarihinde hastamız ( var ise vericisi ) belirlenen saatte, aç olarak orada bulunmalıdır. Daha sonra; bağlı bulunduğu hastanede ( veya isterse özel merkezde ) Transplantasyon hemşiresinin verdiği formlar doğrultusunda, gerekli kan testleri, boğaz, balgam ve idrar kültürleri yaptırılır. Akciğer filmi, böbrek filmi ve mide filmi çektirilir. Verem Savaş Derneği'nde PPD testi yaptırılır. Canlı vericisi olanlar için vericiden de bazı kan tahlilleri ve filmler istenecektir. Tüm bu istenen tahlil filmlerinin nedeni, kişinin ve/veya vericisinin böbrek nakline engel bir durumu olup olmadığını tespit etmektir. Bu dönemde sizden ricamız; istenen tetkikleri mümkün olan en kısa zamanda hazırlayıp Transplantasyon hemşirenize teslim etmenizdir.Yapılan tüm tahlil ve çektirilen tüm filmlerin sonuçları alındığında en kısa zamanda Transplantasyon hemşiresine teslim edilir. Burada amacımız herhangi bir sorun var ve tedavisi mümkün ise, en kısa zamanda tedavi edip, hazırlık işlemlerinin süresinin uzamasını önlemektir. Bu sonuçlar, Transplantasyon hemşiresi tarafından böbrek naklinin yapılacağı kurumca verilen formlara kayıt edilir ve hazırlanan "Transplantasyon Hasta Takip Dosyasına" konur.Tüm bu işlemler tamamlandıktan yani Transplantasyon Dosyası hazırlandıktan sonra, hasta ( ve var ise vericisi ) tekrar Sorumlu Nefroloji Uzmanımız tarafından görülür. Dosya son bir kez gözden geçirilir ve fotokopisi merkezimizde kalmak üzere hastanın nakil olmak istediği merkeze verilmek üzere kendisine teslim edilir. ( Bu aşamada size önerimiz, dosyanızın en az bir fotokopisini elinizde bulundurmanızdır.) Hasta, istediği Transplantasyon merkezinden randevu alarak dosyasını teslim eder. Eksik veya tekrarlanması gereken tetkik varsa yaptırılır. Hasta, dosyasını teslim ettiği günden itibaren, Transplantasyon merkezi kayıtlarına girmiş olur. Transplantasyon merkezi tarafından, kendilerine 6 ay sonra yaptırılmak üzere bir tahlil listesi verilir. Sizler, 6 ay sonraki tarihi bu formun üzerine kaydetmeli bu tarihten yaklaşık bir ay önce, Transplantasyon hemşiresi ile görüşerek istenen tetkikleri hazırlamaya başlamalı ve hazırlıklar bittiğinde Transplantasyon merkezimize teslim etmelisiniz. Unutmayınız ki, dosyanızı teslim etmiş dahi olsanız, düzenli olarak aylık kontrollerinizi yaptırmamış iseniz, bu süre içinde sağlık durumunuzda meydana gelebilecek değişikliklerin, Transplantasyon merkezi tarafından tabiki mümkün olmaz ve sizi listeden çıkarabilirler.
Canlı vericisi olan hastalarımız, eğer isterlerse dosyalarını kadavra bölümünü de teslim ederek sıraya girebilirler.DOSYANIZI TESLİM EDEBİLECEĞİNİZ YERLER:

 

1. İstanbul Üniversitesi Çapa Tıp Fakültesi Hastanesi Temel Bilimler Anabilim Dalı Telefon No: Canlı (0212) 635 11 68 / 23 10 Kadavra (0212) 635 11 68 / 18 31

2. Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Hastanesi Telefon No: (0212) 534 00 50

3. Marmara Üniversitesi Hastanesi Telefon No: (0216) 325 06 38

4. Haydarpaşa Numune Hastanesi Telefon : (0216) 345 46 80

 

BAĞLI BULUNDUĞUNUZ KURUMA GÖRE İŞLEMLERİNİZİ NASIL YAPTIRACAKSINIZ?

 

SSK: Göztepe SSK Hastanesi' nde laboratuvar tahlillerinin bir kısmı akciğer filmi ve voiding sistografi ilgili bölümü doğrudan gidilerek yaptırılabilir.

Emekli Sandığı ve Bağ-Kur: Herhangi bir devlet hastanesi Hemodiyaliz servisinden sevk alınarak gerekli tahliller yaptırılabilir.
Tüm istenen tahliler ve nerede yapılacağı transplantasyon hemşiresi tarafından size verilirken açıklanacaktır.

 

Unutmayınız; böbrek nakli hazırlıkları büyük sabır ve sorumluluk gerektirir.

 © MareNova Inc.